Je možné, že nám 24 mesačná dcérka nerozumie?

Zodpovedané
18. júl 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom reakcií 24 mesačnej dcérky. Dcérka donesie tatinkovi šiltovku a tričko sama od seba, že nech sa oblečie a nech si dá šiltovku. Keď jej my povieme, že dones tatinovi šiltovku a tričko, tak vtedy neprinesie. Keď jej poviem poď sem, ideme prebaliť plienku, tak nepríde. Keď uvidí plienku a nepoviem jej nič, tak uteká na gauč si ľahnúť a čaká na prebalenie.

Keď sa spýtam, kde je havo, tak neukáže. Iba urobí hav hav. Keď som v kúpeľni a zakričím poď za mamkou, tak nepríde Keď idem druhýkrát a nepoviem nič, tak ma začne hľadať a príde. Schová sa za gauč, alebo za môj chrbát a čaká kým ju budem hľadať. Potom sa smeje. Ale keď jej ja poviem choď sa schovať, tak nejde.

Je to v poriadku?

Ďakujem

Dobrý deň,

to Vám bohužiaľ takto vôbec neviem povedať. Navrhujem konzultáciu s OL, ktorý dieťatko pozná.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas