Je nutná návšteva pediatra, keď má dcérka kašeľ?

Zodpovedané
31. okt 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadm kašľa. Dcéra si doniesla domov bežnú chorobu zo škôlky, je bez teploty, má iba soplíky a kašeľ. Prvé dni inhalovala aj Ambrobene, inak iba fyziologický roztok. Robila so jej "toaletu" nosa a podávala vitamíny D, C a Imunoglukan. Soplíky prešli, ale dcéra má každú noc dvakrát 15-minútový záchvat suchého kašľa. Od začiatku choroby to už sú takmer 3 týždne.

Mám iba vyčkať, kým kašeľ prejde?

Je potrebné navštíviť pediatra?

Ďakujem

Dobrý deň,

skôr ešte čakať (resp. Vám pediater nič konkrétne nepomôže), takéto pozostatky môžu trvať veľmi dlho. Treba vetrať pred dcérkiním spaním, aj pred tým ako pôjdete spať aj vy ešte raz.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas