Je nutné riešiť kýchanie 7 mesačného bábätka?

Zodpovedané
26. nov 2021

Dobré ráno,

chcela by som sa poradiť ohľadom kýchania 7 mesačného bábätka. Drží ho to už týždeň. Teplotu nemá. Kýcha 2 - 3x za sebou.

Môže ísť o prechladnutie?

Ako predísť kýchaniu?

Ďakujem

Dobrý deň,

kýchanie je jeden z obranných mechanizmov. Novorodenci a dojčatá do 3 mesiacov dýchajú prevažne nosom. Preto pri každej prekážke (šušník) sa ho snažia "vykýchať", aby mohli efektívne dýchať ďalej.

Predpokladám, že to aj prípad Vášho bábätka. Kúpte v lekárni Aliamare a prečistite mu ním nos, nechajte chvíľu pôsobiť a skúste odsať.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas