Je potrebné, aby dieťa užívalo Vermox, keď malo mrľu?

Zodpovedané
11. jan 2022

Dobrý deň,

u dvojročného syna som spozorovala pri konečníku mrlu. Hneď som volala lekárke, ktorá nam predpísala dve krabičky Vermoxu s tým, že po troch - štyroch týždňoch mu máme dať lieky z druhej krabičky. Na druhý deň, keď mal stolicu, tak som v nej nespozorovala vôbec žiadnu mrlu.

Máme mu o tie tri týždne dať lieky, ak nebude mať v stolici nič?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

áno, je to nutné. Robí sa to tak preto, že liek aktuálne usmrtí iba živé formy parazita. Tie, ktoré sú ako vajíčka nakladené v organizme liek nesumrtí.

Preto sa opakuje podanie po 3 týždňoch, aby sa vajíčka stihli narodiť do dospelej formy a liek zahubí aj tie. Iba tak sa na 100% parazita zbavíte.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas