Je potrebné problém s predkožkou u 8-ročného riešiť s urológom?

Zodpovedané
12. nov 2022

Dobrý deň,

môj syn má 8 rokov a stále nemá "odlepenú" predložku. Ide mu stiahnuť dole len asi do polovice žaluďa. Večer pri preťahovaní som si všimla pod predkožkou niečo biele, ako keby nejaký maz. Predtým to tam nemal.

Mám to riešiť s urológom?

Postačí, ak mu na to miesto aplikujem nejakú kortikoidnú mastičku?

Ďakujem

Dobrý deň,

ide o smegmu, bežné nečistoty ktoré sa tvoria pod predkožkou. Je dôležité ju sťahovať a robiť denne hygienu.

Kortikoidná mastička je napredpis obvodného lekára (OL), treba to riešiť s ním. Podľa svojich zvyklostí Vás buď odošle na urológiu, alebo dá mastičku. Alebo Vás ubezpečí, že v puberte sa predkožka samovoľne popreťahuje.

Bez toho, aby som videla nález sa toto nedá zhodnotiť. Treba teda návštevu OL.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas