Je pre syna bezpečné ponáranie, keď sa mu tvorí ušný maz?

Zodpovedané
7. feb 2020

Dobrý deň,

môj manžel chce brávať štvorročného synčeka na krytú plaváreň, kde je aj tzv. terapeuticky bazén s teplou vodou. Tá je však chlórovaná. Chce ho učiť dávať hlavu pod vodu. Kúpil mu aj plavecké okuliare.

Ako mu mám chrániť ušká?

V pravom ušku sa mu tvorí dosť mazu, ktorý nevyteká. Uško ho zvykne svrbieť a maz zapácha. Vtedy horšie počuje, keď sa mu to nahromadí.

Po odporúčaní pediatra mu dávame raz za pár týždňov ušné kvapky s obsahom carbamide peroxide, ktorý vyplaví smradľavý maz. U ušného sme ešte neboli.

Je pre syna bezpečné ponáranie sa na plavárni a aj doma vo vaní?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

ja v tom nevidím problém, hoci nie som ušný lekár.

Synčekovi môžete dávať do uška aj na noc napríklad kvapku olivového oleja. Maz by sa mal cez noc uvoľniť lepšie a nemal by upchávať zvukovod.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas