Je stolica mojej dvojročnej dcérky v poriadku?

Zodpovedané
10. jan 2022

Dobrý deň,

dcéra má o mesiac dva roky. Je zdravá a nemá nijaké problémy. Som trochu znepokojená z jej stolice.

Keď bola menšia, tak mala párkrát aj tuhšiu tvrdšiu stolicu v čase, keď sme sa učili viac piť. Upravilo sa to rýchlo prirodzene.

Teraz však je to ako keby naopak. Kaká skôr redšie (hnačku by som až nepovedala), kašovito. Určite nemôžem povedať, že je stolica formovaná /valčekovitá alebo podobne/ a dosť nepríjemne (niekedy viac niekedy menej prenikavo) zapáchajúca. Je to takto už pár týždňov/mesiacov.
Papá všetko ako my. Nemáme žiadne špeciálne diéty alebo inak inú stravu. Neprechádzali sme na inú stravu.

Už sme posielali aj na vyšetrenie a rozbor pre istotu. Výsledky boli v poriadku. Odporúčali nám to nijako zvlášť ešte neriešiť (keďze výsledky aj dcérka sú ok)

Aký je Váš názor?

Čo by ste mi poradili, ako to trochu upraviť?

Kde hľadať chybu?

Je to takto v poriadku z hľadiska konzistencie aj zápachu?

Upraví sa to vekom?

Ďakujem

Dobrý deň,

v prvom rade by som nasadila probiotickú kúru na 2 mesiace - probiotiká s kmeňom LGG.

Potom by som sa na to pozerala asi ako Vaša pani doktorka - či dcérka prospieva, koľko takých stolíc denne je atď.

Skúsila by som možno na 2 týždne vyradiť laktózu, potom lepok. Odsledovala by som. Podľa výsledkov zasa postupovala ďalej.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas