Je sushi vhodné jedlo pre dieťa predškolského veku?

Zodpovedané
5. jún 2019

Dobrý deň,

chcela by som počuť Váš názor na jedenie sushi deťmi.

Je sushi vhodné jedlo pre dieťa predškolského veku?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

sushi je jedlo pripravované z morských rýb. Je to jedlo potencionálne alergénne, takže pokiaľ máte v rodine alergie (Vy, manžel, deti) nedoporučujem jeho konzumáciu vo veku batoľaťa a ani v predškolskom veku. Taktiež morské ryby obsahujú viac ťažkých kovov ako naše sladkovodné.

Pri hľadaní štúdii o bezpečnosti konzumácie sushi som sa dočítala o viacerých názoroch. Najviac sa prikláňalo k názoru, že konzumácia takto pripravenej surovej ryby je najvhodnejšia až po 6. roku života.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas