Je u môjho štvorročného syna nutný výber nosnej mandle?

Zodpovedané
12. feb 2020

Dobrý deň,

môjmu štvorročnému synovi vyšla tympanografia C1/C3, dx -115/-387.

Čo to znamená?

Druhý problém sa týka mandlí. ORL odporúča vybrať synovi nosné mandle, aj keď vraví, že jeho sluch sa zlepšil. Predtým mal B krivky. Syn nebýva chorý, nechrápe, soplíky nemá a nie je unavený.

Aký je Váš názor?

Môže sa mu mandľa zmenšiť aj sama?

B krivky mal od októbra 3 mesiace a teraz má C krivky.

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň

samotné tympano vyšetrenie C kriviek hovorí o podtlaku v stredouší a nemusí mať súvis so zväčšenou nosnou mandľou.

Ak ORL lekár odporúča vybrať nosnú mandľu, asi je zväčšená a je operácia vhodná. Od toho sú tu lekári ORL, ktorí sa špecializujú v tejto problematike.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas