Je v poriadku kašovitá stolica 5 týždňového bábätka?

Zodpovedané
26. máj 2022

Dobrý deň,

môj 5 týždňový synček je na umelom mlieku. Papal mlieko bio z DM, ale dosť vracal. Preto mu doktorka predpísala Bebu AR a máme ju miešať s Bebou normálnou 3 odmerky AR a 1 odmerka obyčajnej. Sme tak tretí deň dnes a od včera malý začal pri kakaní strašne plakať, pritom nemal tuhú stolicu. Teraz kakal zase s plačom. Stolica je žltá, taká kašovitá a dosť zapácha.

Je to normálne, alebo mu nesedí to mlieko a treba zmenu?

Ďakujem

Dobrý deň,

povedala by som, že mlieko nesedí, ale na mlieku vždy treba vydržať aspoň 5 dní, aby sa ukázalo či sadlo či nie... Ak by stav pretrvával aj po 5 dňoch je vhodné konzultovať doktorku a poradiť sa ohľadom zmeny UM.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas