Je v poriadku, keď 8 mesačné dieťatko strasie pri cikaní do plienky?

Zodpovedané
24. mar 2021

Dobrý deň,

náš 8 mesačný synček takmer od malička, keď sa vyciká (resp. práve keď ciká) do plienky (používame látkovky), tak ho strasie a zmraští trochu aj tváričku pri tom. Je to len párkrát za deň, teda nie je to pri každom cikaní. Netvári sa nijak bolestivo, ani nemá so samotným cikaním či pindíkom žiadny zdravotný problém.

Používame aj BKM (bezplienková komunikačná metóda) a keď ho dáme vycikať pekne mimo plienku, ešte nikdy ho nestriaslo.

Je to známka toho, že si to uvedomuje a že mu možno vadí ten pocit že sa pociká?

Alebo len dáva takto vedieť, že sa to deje?

Môže to znamenať nejaký problém a pri cikaní by ho rozhodne nemalo striasať?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

neznamená to žiaden medicínsky problém.

Skôr ako píšete buď jeho diskomfort, alebo Vám naozaj dáva vedieť, že sa to deje.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas