Je v poriadku, keď má štvormesačný syn riedku stolicu?

Zodpovedané
24. mar 2020

Dobrý deň,

syn má 4 mesiace a je len čisto kojený. Doteraz kakal každý deň raz, väčšinou ráno. Dnes je tretí deň, čo ma hnačku (ak teda ide o hnačku). Kaká aj trikrát do dňa, riedke a väčšinou vtedy, keď si chce len puknúť. Tak to z neho vyjde.

Inak je veselý, aktívny, usmieva sa, bez problémov papá aj spinká.

Je nutné vyhľadať lekára?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

nie je potrebné vyhľadať lekára.

Synčekovi navarte ryžový odvar na zahustenie stolice (do litra vody 3 lyžice ryže, uvariť , vodu ktorú scedíte to je ten ryžový odvar), pridajte doň trošičku glukopuru na dosladenie a dávajte mu vypiť pomedzi dojčenie.

Ak si viete odstriekať mliečko, tak nemusíte dosládzať glukopurom, ale naplňte fľašku dopoly materským mliečkom a dopoly doplňte ryžovým odvarom. Malo by zahustiť stolicu.

Môže ísť o ľahkú črevnú virózu, vhodné sú aj probiotiká ak nepodávate, začnite s tým.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas