Je vhodné navštíviť fyzioterapeuta, keď má dieťa dyspláziu bedrového kĺbu a nosí sadru?

Zodpovedané
2. mar 2023

Dobrý deň,

mojej teraz 4-mesačnej dcére bola ako 1,5-mesačnej diagnostikovaná dysplázia bedrového kĺbu. Tübingerova ortéza jej bohužiaľ nepomohla, preto jej museli dať na 8 týždňov sadru (Becken-Bein-Gips).

Mala by som kontaktovať fyzioterapeuta?

Odporučili by ste mi to ako detská lekárka, aj keď s polovicou tela v podstate nemôže hýbať?

Má to veľký vplyv na jej rozvoj/vývoj?

Ďakujem

Dobrý deň,

úprimne som sa s týmto ešte nestretla a neviem Vám odpovedať.

Asi by som sa opýtala priamo fyzioterapeuta, že čo si o tom myslí.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas