Je vhodné používať Fenistil kvapky pri dusivom kašli?

Zodpovedané
15. okt 2021

Dobrý deň,

syn bude mať o chvíľu 2 roky a má kašeľ. Trápi ho hlavne vtedy, keď spí. Dusí ho a chrčí. Detská lekárka predpísala Fenistil kvapky, Paxeladine sirup a Hedelix.

Je Fenistil ok, keďže mi to evokuje tlmenie nejakej alergie?

Paxeladine by podľa návodu mal by raz pre detičky od 30 mesiacov, prípadne 15 kg. Syn má necelých 14 kg.

Čo nám odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

liek Paxeladine je štandardne doporučený nad 30 mesiacov, resp. nad 15 kg. Je to antitusikum, z tejto skupiny je aj liek Stoptussin, ktorý je vhodný od narodenia a mám s ním dobré skúsenosti.

Ak pani doktorka predpísala aj Fenistil kvapky na základe vyšetrenia tak ich pokojne dávajte, pretože bronchitída, najmä obštrukčná je vírusovo-alergického pôvodu a štandardne sa preto dáva aj Fenistil, či iné antihistaminikum.

Ak máte doma inhalátor, odporúčam inhalovať fyziologický roztok.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas