Kedy je potrebné odsávanie soplíkov?

Zodpovedané
28. aug 2021

Dobrý deň,

syn má 6,5 mesiaca a má prvýkrát soplíky. Resp. je zahlienený vzadu v nošteku. Od narodenia mu noštek denne čistím s pomocou vatovej tyčinky navlhčenej v materskom mlieku.

Momentálne má trošku viac hlienov, ale je to počuť len miestami. Nie nonstop. Väčšinou dýcha pekne čisto. Neprekáža mu to ani pri spánku alebo pri dojčení - pití z fľaše.

Je potrebné odsať tento hlien?

Alebo stačí aktuálna starostlivosť a odsávačku použiť až v prípade zhoršenia?

Predpokladám, že problém nastal v dôsledku prudšieho ochladenia - zmeny počasia. Nechcem mu narúšať sliznicu odsávaním, ak to nie je nutné.

Ďakujem

Dobrý deň,

ak mu hlieny nezatekajú na kašeľ a nemá problémy, ako píšete, tak nie je potrebné odsávanie. Na dennej báze nie je potrebné ani čistenie aké píšete.

Ak by tieto problémy mal tak ideálne kúpiť niečo ako Libenar a po jeho aplikácii odsať noštek odsávačkou.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas