Kedy nasadiť lieky na vlhký kašeľ?

Zodpovedané
16. mar 2023

Dobrý deň,

moja 3-ročná dcérka je chorá. Boli jej predpísané lieky Cefzil, Stoptussin a Calcium. Momentálne je to už 5. deň, kašeľ sa zmiernil, zakašle cez deň párkrát a trochu v noci. Kašeľ sa ale zmenil, už nie je vyslovene suchý. Je počuť aj ako keby chrapčanie, hlieny, no stále zakašle aj sucho. Z nosa jej už netečie.

Mám jej dať nejaký sirup, napríklad Ambrobene, alebo Solmucol, či jej mám naďalej podávať Stoptussin?

Kedy je vhodné začať podávať prípravky na vykašliavanie?

Ďakujem

Dobrý deň,

v tejto fáze je vhodné už vysadiť lieky na suchý kašeľ (na jeho potlačenie) a zaradiť skôr niečo na podporu vykašliavania. Presne ako píšete - buď niečo typu Hedelix alebo potom liečivá ako Ambroxol či Solmucol. Nedávajte ich neskôr ako po 16. hodine.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas