Má môj 12 ročný syn chorobu ruky, nohy, ústa?

Zodpovedané
20. okt 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa opýtať, či ide podľa týchto vyrážok o chorobu ruky, nohy, ústa. Syn má 12 rokov a včera mu vyšli tieto vyrážky na hrudi. Nikde inde ich nemá.

Čítala som o tejto chorobe, ale nemal ani teplotu, ani nechutenstvo, vyrážky ho nesvrbia. Má jednu aftu v ústach, ale tie máva dosť často.

Aký je Váš názor?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

o chorobu ruky-nohy-ústa nejde. Vyrážky sú pri nej na rukách nohách a v okolí úst a nie na hrudníku. Navyše vyzerajú inak.

Toto vyzerá ako urtikálne lézie, dala by som nejaké antihistaminiká.

Prečo urtika vzniká? Ako alergická reakcia na potraviny, oblečenie, srsť, ale často sa ani nezistí na čo.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas