Má môj 3,5 mesačný syn v poriadku trávenie?

Zodpovedané
9. jan 2021

Dobrý večer,
,
môj 3,5 mesačný synček mi grckáva po mlieku niekedy aj hodinu po dopapaní. Máme Nutrilon Colics a dávam mu Espumisan 3x desať kvapiek. Potom BioGaiu lebo ma slabo pozitívny astrovirus v stolici. Kaká mi 1 až 2x za deň no zdá sa mi taký nespokojný. Niekedy má aj s prdíkmi problém. Počujem ho prdkať len ráno a potom vôbec.

Cvičím mu nožičkami, dávam ho na bruško a natieram Pupikom krémom.

Trávi mu podľa Vás dobre?

Takto mi vygrcne sem tam, keď ho dám odgrgnúť. Je to ako keby také zrazené mlieko s hlienom. Aj v nošteku má biele soplíky.

Ďakujem

Dobrý deň,

vygrckávanie aj po hodine je tiež bežné - mliečko už je natrávané, preto vyzerá ako vyzerá. Ak grckanie nie je extrémne, nie je projektilové (aj meter do diaľky), synček priberá, prospieva, tak sa to zlepší vekom.

Espumisan neviem aký máte ak máte Espumisan L dávajte 5x denne 25 kvapiek, ak máte Espumisan comfort tak dávajte tak ako dávate.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas