Má môj trojročný syn zápal pľúc?

Zodpovedané
7. okt 2021

Dobrý deň,

trojročný syn má silný kašeľ už 5 týždeň. Prvý týždeň sme šli na pohotovosť a tam mu povedali, že chorý nie je. Na kašeľ som mu mala dávať Stoptussin. Išli sme k našej doktorke, ktorá tiež povedala, že máme pokračovať v tom, čo povedali na pohotovosti. Bez zmeny.

Druhý týždeň sme išli znovu na pohotovosť a tam mi povedali, že má zapálené hrdielko a chytené priedušky. Dali nám Aeurius, antibiotiká, Kalciový sirup. Používali sme a šli na kontrolu ku svojej, ktorá povedala, že je vyliečený a nevie z čoho má stále taký kašeľ. Nerobila výtery a ani nezobrala krv.

Tretí týždeň sme išli znova na pohotovosť, kde mal už aj 40 teploty no povedali, že chorý nie je. Celý víkend mu klesla teplota na hodinu a potom znova narástla. Po víkende sme išli znova na kontrolu ku svoje doktorke, ale tá povedala, že mu nič nie je. Kašeľ stále pretrvával.

Štvrtý týždeň som išla znova ku doktorke, znova povedala že chorý nie je.

Teraz je piaty týždeň čo kašle a až sa duší, lapá po dychu, zadýchava sa. Teploty nemá. Nepomáha ani inhalovanie a ani lieky. Už som zatlačila na doktorku nech mu zoberie krv a výtery. Tie mu zoberie až 13.10. Medzitým som ho objednala aj na alergológiu. Neverím ani lekárom na pohotovosti a ani svojej doktorke.

Môžem s nim ísť do nemocnice a žiadať RTG pľúc?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

bohužiaľ potrebujete výmenný lístok. Myslím, že ak sa s pani doktorkou dohodnete, tak na Vašu žiadosť Vás na RTG odošle. Skúste, je to lepšia alternatíva ako robiť niečo za chrbtom.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas