Má moje 8 mesačné dieťa Morov reflex?

Zodpovedané
3. dec 2021

Dobrý deň,

keď 8 mesačné bábätko leží na brušku a zdvihnem ho, tak vystrie ruky a má ich aj vystreté. Niekedy si ich zloží, keď ostáva v náručí. To vystretie nerobí stále. Po tom vystretí neplače. Iba si ich vystrie v momente, keď ho dvíham hore k sebe.

Je to normálne?

Ide o Morov reflex?

Ďakujem

Dobrý deň,

Morov reflex zvykne vymiznúť po 6. mesiaci. Toto môže byť ešte taký pozostatok ako jedna časť z tejto úľakovej reakcie.

Ak sa inak dieťatko vyvýja bežne, napreduje a priberá, tak mi to nepripadá ako patologický príznak.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas