Má moje 8 týždňové dieťa atopický ekzém?

Zodpovedané
20. sep 2020

Dobrý deň,

mám doma 8 týždňové bábätko, ktoré má po celom chrbte drobné vyrážky. Má ich aj trošku na rukách a nohách. Niekedy aj na tvári, ale z tváre jej aj miznú. Chrbát, rúčky a nohy má stále suché.

Je to ekzém?

Čím jej to mám natierať?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

určite nejde o atopický ekzém. Koža takto malého dieťatka je však veľmi citlivá na všetky možné podnety - strava, voda, olejček atď.a drobné vyrážky nie sú ničím výnimočným.

Odporučila by som Vám kúpať vo vodičke s pridaním 2x vstrekom nejakého sprchového oleja (ja mám dobrú skúsenosť s Bioderma Atoderm) a ak má suchú kožu, tak denne aj premasťovať (zasa dobrú skúsenosť mám s Bioderma Atoderm Preventive, ale je toho veľa, aj lacnejšieho na trhu napr. Nivea baby).

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas