Má moje dvojmesačné bábätko zeleno-sivú stolicu z mlieka Beba sensitive?

Zodpovedané
25. mar 2021

Dobrý deň,

mám dvojmesačné bábätko, ktoré je takmer od začiatku na UM. Dcérka mala z nemocnice Nutrilon HA, no mala po ňom zápchu a bolesti bruška. Doktorka ho zmenila na Nutrilon Comfort&Colics. Ten sme mali mesiac a pol, no bolesti mala stále. Stolica bola zelená hlienovitá a nepravidelná.

Vždy bol boj vyprázdniť sa (rúrka). Pred 10 dňami nám mlieko doktorka zmenila na Bebu sensitive. Bruško ju už nebolí takmer vôbec, kaká každý deň. Stolica je však veľmi silno zapáchajúca, riedka až vsiakne do plienky, zelená - niekedy zelenosivá.

Môže to spôsobovať Beba sensitive?

Berie aj probiotiká BioGaia a keď bolelo bruško, tak sme dávali kvapky Baby Calm.

Aký máte názor na UM Kendamil?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

farba a konzistencia stolice, ak je pravidelná, bruško ju nebolí, priberá, tak je v poriadku.

Mliečko by som nemenila.

Kendamil nemá radu na bruško, na alergie, navyše to zloženie nie je žiadne terno na akú sa za tú cenu hrá. Ak však bábätku sadne, to je najdôležitejšie.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas