Majú bábätka od mlieka Beba Comfort redšiu krémovú stolicu?

Zodpovedané
23. aug 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom stolice dieťatka.

Majú bábätka od mlieka Beba Comfort redšiu krémovú stolicu?

Býva aj naťahovacia alebo len väčšinou krémová?

Je farba horčicovo - zelená v poriadku?

Vo fórach čítam, že práve kvôli tomuto mliečku mávajú bábätka redšiu stolicu sfarbenú do zelena, resp. aj úplne zelenú.

Malo by sa zmeniť mlieko, keď bábo priberá?

Ďakujem

Dobrý deň,

zelená veru býva. Čo sa týka konzistencie, tá sa mení od dieťaťa k dieťaťu. Konzistencia a ani farba stolice však nie je dôvod na zmenu mliečka, ak dieťatko priberá, je spokojné a má pravidelné vyrázdňovanie, nevracia a bruško ho nebolí.

AK nepriberá je nutné konzultovať s dr možné dôvody, nedá sa takto odpovedať či jediný aspekt by mohol by zmeniť mlieko. Treba bábätko komplexne vyšetriť, či nemôže byť choré, popýtať sa ako sa vyprázdňuje, či náhodou nedávate málo, nedávate vodu, či nevracia. Takže to presahuje možnosť zodpovedania cez internet.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas