Mám novorodenca a chce ho navštíviť sestra s neočkovaným dieťaťom. Je to bezpečné?

Zodpovedané
30. sep 2019

Dobrý deň,

mám dvojtýždňové bábätko a chce ho navštíviť moja sestra. Tá je pod vplyvom dezinfo scény a nedala zaočkovať dnes už 7 ročného syna.

Je to pre ešte neočkované bábätko bezpečná návšteva?

Je to citlivá téma. Sestra si stojí za svojím názorom a ja nechcem narušiť vzťahy. Ale moje dieťa je na prvom mieste.

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

ak je jej syn zdravý, nemá známky infektu, tak nie je dôvod sa obávať bežnej návštevy.

V každom prípade by som zamedzila pusinkovaniu dieťaťa. Tu nejde iba o syna Vašej sestry, ale aj s ostatnou populáciou.

Novorodenec je ako nepopísaná tabuľa, tak treba k nemu aj pristupovať.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas