Mám riešiť uzlinky u trojročného syna s pediatričkou?

Zodpovedané
31. okt 2020

Dobrý deň,

môj trojročný syn má za uškami uzlinky. Jednu väčšiu a druhú menšiu, má ich už asi rok. Boli sme aj u pediatričky a aj na ORL. Urobili mu odbery a vraj všetko ok. Vraj to zostalo asi po viróze.

Teraz mi niekedy v noci kričí, že ho boli krk. Pri ušku vzadu na krku som mu našla hrčku - uzlinku.

Mám ísť syna ukázať pediatričke?

Čo nám odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

uzlinky mohli naozaj zostať zväčšené po viróze, u detí je to celkom bežné.

Nedá sa to ničím ovplyvniť. Avšak čo sa týka bolesti, nie je zvyklé, aby sa dieťa v noci budilo (alebo aj cez deň sťažovalo) na bolesť uzlinky. Môže ísť o akútne ochorenie.

Je vhodné vyšetrenie lekárkou.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas