Mohla dcérka dostať úpal, keď vonku bolo 22°C?

Zodpovedané
22. máj 2019

Dobrý deň,

s mojou 13 mesačnou dcérkou som bola o 14tej hodine v kočíku na polhodinovú prechádzku kočíkom. Mala tenkú čiapku, vonku bolo 22°C. O 16tej hodine jej vyskočila teplota na 38,7°C. Dala som jej čípok a ten vydržal 4 hodiny a striedala som to. Cez deň vydržala aj 7 hodín bez čípku. Po 24 hodinách mala teplotu 9°C.

Pije veľa, ešte sa aj dojčí.

Mohla dcérka dostať úpal?

Sme odcestovaní.

Máme ešte počkať, alebo ísť na pohotovosť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

nakoľko dcérka bola dostatočne hydratovaná a nebola nevhodne oblečená nepredpokladám, že by mohlo prísť k prehriatiu (tobôž nie k úpalu).

Zrejme pôjde o začínajúce ochorenie, či už vírusové alebo bakteriálne zhodnotí lekár, ku ktorému by ste v prípade pretrvávania teplôt mali ísť.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas