Mohlo mať 18-mesačné dieťa falošnú novorodeneckú menštruáciu?

Zodpovedané
24. nov 2022

Dobrý deň,

mám 18-mesačné dievčatko a pri prebaľovaní som si všimla, že na ústí pošvy má niečo ako krvavý výtok. Na vatovom tampóniku bolo vidieť, že je to krv. Určite nedošlo k žiadnemu mechanickému poraneniu a ani k ničomu podobnému.

Na nete som našla článok, že môže ísť o falošnú novorodeneckú menštruáciu.

Mám navštíviť nejakého špecialistu?

Ďakujem

Dobrý deň,

nie, u 18-mesačnej nemôže ísť o novorodeneckú menštruáciu. Tá sa vyskytuje niekoľko dní po pôrode v dôsledku tehotenských hormónov.

Ak sa stav bude opakovať, určite treba vyšetrenie lekárom.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas