Môže byť bolesť hlavy a zvracanie spôsobené kiahňami?

Zodpovedané
27. máj 2019

Dobry večer,

dcéra má 8. deň kiahne s veľmi dobrým priebehom. Už sa to krásne suši hojí.

Dnes večer sa sťažovala na bolesť hlavy a zvracala. Teplotu nemá.

Môže to byť spôsobené kiahňami?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

veľmi nebezpečná aj keď veľmi zriedkavá komplikácia ovčích kiahní je aj encefalitída resp. meningoencefalitída (zápal mozgu resp. mozgových blán), ktoré sa prejavujú práve vracaním, bolesťami hlavy, zmenou stavu atď. Je to vážny stav, na zvládnutie ktorého je nutná 24-hodinová starostlivosť lekárov.

Samozrejme nevravím, že u Vašej dcérky ide o túto komplikáciu, ale mal by ju vyšetriť a stav zhodnotiť lekár.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas