Môžem sa v tehotenstve slniť v chládku?

otulik
8. júl 2010

mam otazku ...mozem sa slnit nie priamo na slniecku?niekde v chladku neublizi slniecko babetku?

latvia
8. júl 2010

ked si v chladku tak niesi na slniecku 😉 takze mozes

dahra
8. júl 2010

🙂 slnit v chladku znie ako plavat na susi alebo pit chrumky 😀 😀 😀
Byt na vzduchu je zdrave, v tehu na slnku pravdepodobne nie. Osobne ziadne opalovanie a slnenie nemam rada - radsej ocarujem bielou pokozkou ala riaditelka mliekarni a bryndziarni. Ked som bola krpec, v dedine sa narodilo jednej zene mentalne a telesne postihnute dieta. Pamatam si, ako vsetci vraveli, ze ona sa pocas tehotenstva vela opalovala. Ci to naozaj sposobilo postihnutie dietatka, netusim. Ale mam to stale na pamati a ako som tehotna, taham zo slnka prec. No vyuzijem kazdu chvilu, aby som nemusela byt dnu a sedim dakde pod stromom u nasich v zahrade.

m.a.y.a.
8. júl 2010

ahojte ja som citala na webe ze slniecko vobec neskodi tehulkovaniu naopak pomaha na rast kosticiek dietatu a je to vyborny vitamin D, samozrejme ze nie lezanie na slnku cele dni len tak trosku. ja som sa minule slnila a po chvilke som si dala na brusko tricko a nic sa nedialo a nedeje, takze obcasny pobyt na slnku nie je skodlivy 😵 😵
zelam vam krasne leto a krasne tehulkovanie paaa

estterka
8. júl 2010

ahojte,tak ja sa slnku vyhybam,aspon v tych najsilnejsich hodinach a po tom sa natieram 50plus faktorom..myslim si, ze babatku neuskodi slniecko,ale nasa pokozka je nachylnejsia pocas tehu na vznik pigmentovych skvrn,tak tomu sa snazim predist 🙂 a na poradni mi povedali,ze vzdy s "velkym klobukom" ist k vode,aby tienil tvar 😉

vadelka
8. júl 2010

ahojte 🙂 ja si myslím,že slnenie nie je škodlivé ani v tehu...len by sme to nemali preháňať 😉 Len si cez bruško treba prehodiť mokrý uterák... 😉 Prajem pekné leto 😵 😵 😵

aero
8. júl 2010

súhlasím,s vadelkou : všetko s mierou!!!!! 😎
a myslím si , že by ti to nemalo uškodiť 😉

maryanna
8. júl 2010

ja som bola v taliansku cez najväčšie pekoty v 5 mesiaci tehu, a aj som sa opaľovala, smierou a keď som sa opaľovala dlhšie na chrbte tak som si dala cez brucho uterák....slnko je dobré kvôli vitamínu D a aj gyn odporúčajú.....takže ja som v pohode po slnku chodila a tak..a videla somkoopec žien tehu napláži čo mali veeeeľke brucho a namli problém....zas 4 hodiny sa opekať nie...ale tak aj v tieni aj na slnku, nevidím dôvod prečo tehu žena len v tieni by mala stráviť dovolenku....
vitamín D je dobrý pre bábo...

katka14
8. júl 2010

ja som sa aj opalovala s uterakom cez brusko, plavanie v bazene bolo uzasne ... 🙂

li_la
9. júl 2010

Všetkého veľa škodí... to je síce staré kliché, ale určite na tom kus pravdy je. Priveľa slnka nie je dobré asi z toho dôvodu, že ti potom môže byť zle alebo mať úpal v tehotenstve nie je asi nič príjemné a bezpečné... Slniečko v malých dávkach je však určite prospešné. A pobyt na vzduchu nemôže nič pokaziť. 🙂

renatkas
9. júl 2010

ja som sa na začiatku tehu kúpala v bazéne, ležala na nafukovačke ale mala prikryté bruško uterákom. Dôležité je aby sa ti neprehrialo brucho, lebo zvýšená teplota bábatku škodí. Takže kludne môžeš byť aj na slniečku trochu, len si hoď na brucho niečo.

zuzanca14
14. júl 2010

ahojte možem sa kupať v bazene ked som tehotá bojim sa aby som nedostala infekciu dakujem.

brulka
14. júl 2010

@zuzanca14, kupanie v bazene by som neriskovala. ja som riesila minuly tyzden tu istu otazku ako ty. boli sme na vylete v neusiedli je tam krasne jazero a chcela som sa kupat. volala som mame je gynekologicka a ta ma odhovorila ze je to to iste riziko a nech radsej neriskujem. nerada by som rodila predcasne a infekcia je vacsinou pricinou, moze ti odtiect plodova voda a potom uz sa neda nic robit len vyvolat porod alebo urobit cisarsky. takze radsej neriskuj.

moja mama je asi ten konzervativny gynekolog, ma svoj vek ale ja jej samozrejme verim najviac na svete. hoci na nete sa docitas ze plavanie je super sport pre tehotne, ale len tam kde je voda na 100% nezavadna. a to ti kto zaruci? na slovensku by som z bazenov mala kvoli hygiene strach. a mensie jazera tie su teraz nadzgane ludmi, deti tam curaju do vody, mozno aj niektori dospeli, pri tejto predstave to radsej prezijem bez kupania.

ja som to vyriesila tak ze som sa pri jazere chodila sprchovat,na plazi bolo niekolko sprch tak som sa aspon takto ochladila.

a slniecko podla mna neskodi ale nie prislis, je lepsie sediet v chladku ako na priamom slnku. ved aj pod stromom ta jemne opali. ved opalovanie dnes uz vobec nie je zdrave 😉 pre nikoho. ludia co sa vypekaju hodiny a hodiny na priamom slnku su podla mna hlupi a zbytocne riskuju v neskorsom veku rakovinu koze. nehovorim ze sa pri mori aj trosku neopalujem ale isto nie cely den ako podaktori 😉

dydynka
14. júl 2010

ahojte baby,,,tak ja som sa pocas tehotenstva kupala v aquaparku a tiez som sa bala ale bolo tak tiez vela tehuliek takze som tam nebola sama,,takze podla mna kupat sa je v poriaku,,a ziadnu infekciu som nedostala ,,a je to velka ulava pre krize a pre nohy,,,fakt to odporucam,,,

hilaris
14. júl 2010

dokonca aj v tieni sa da opalit, mam to oskusane. a ked sa tehulka boji na slniecko, tam je to isto o kus miernejsie len ked si pri vode no napriek tomu v chladku, luce sa od vody odrazaju a pri dlhom pobyte mozu sposobit popalenie pokozky. Mozno neuveritelne ale tiez overene.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre