Môže byť nekontrolovateľný plač následkom prvého očkovania?

Zodpovedané
10. mar 2022

Dobrý deň,

3,5 mesačná dcérka má za sebou prvé očkovanie - Hexa vakcína, Prevenar, Rotarix. Teploty a ani opuch nemala. Odvtedy však každý večer prepukne v nekontrolovateľný plač a nedá sa utíšiť. Veľmi silno plače, až jačí. Trvá to zhruba 2 hodiny. Odpoveď nášho pediatra bola, že deti plačú. Takou odpoveďou ma veľmi neuspokojil, lebo naše dieťa doteraz plakalo minimálne. A už vôbec nie tak silno. Budí sa s plačom aj ráno. Doteraz sa budilo s úsmevom.

Môže ísť o nežiadúci účinok vakcíny?

Ako máme ďalej postupovať pri ďalšom očkovaní?

Ďakujem

Dobrý deň,

rozumiem, že odpoveď Vás neuspokojila, ale je to naozaj tak. Večerný plač sa často spája s tzv. witching hour. Začne okolo 3. mesiaca niektorým detičkám. Je to dôsledok celodenných podnetov, na detičky je toho občas veľa.

Nemyslím si, že by išilo o priamy následok očkovania.

Pomôže najmä čas a láskavý prístup. Nosenie, dojčenie a trpezlivosť ...

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas