Môže byť pichanie pri srdci u 17 ročnej zapríčinené dlhodobým stresom?

Zodpovedané
29. nov 2021

Dobrý deň,

mám 17 rokov a v poslednom období som si zažila veľa stresu a úzkosti. Trvalo to naozaj dlh. Mám aj skoliózu. Už mi je lepšie a nemám žiadne stresy. Som pozitívne naladená, teda snažím sa.

Problém je, že v poslednom čase sa občas cítim ako keby slabá. Občas hlavne veľa ma bolí srdce ako keby pichá trochu a potom prestane.

Môže to byť zapríčinené dlhodobým stresom?

Môže to mať z chrbtice alebo zo sladkosti?

Ďakujem

Dobrý deň,

môže to mať súvis s chrbticou a jej nesprávnym postavením. Ale aj so stresom, ktorý sa v Tebe kopil. Neviem či na chrbticu nejakým spôsobom cvičíš, prípadne na akom vankúši a matraci spíš. Sú to pomerne dôležité veci.

Viem, že sa snažíš všetko prekonať, ale nie je zlé sa o veciach rozprávať - možno so starším rodinným príslušníkom, kamarátkou alebo aj na linke pre deti a mládež, ktorá je na rozprávanie sa určená - 116 000.

Súvis so sladkosťami by byť nemal.

Nakoľko zároveň popisuješ slabosť, ako lekárka by som doporučovala vyšetrenie kardiológom, EKG, kde by sa skontrolovala činnosť srdca.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas