Môže choré dieťa chytiť ďalšiu chorobu?

Zodpovedané
15. okt 2021

Dobrý deň,

môj ročný syn berie tretí deň antibiotiká. Dnes tu bola švagriná so synovcom, ktorý medzi rečou spomenul, že ho oddnes bolí hrdlo.

Mohol od neho môj syn chytiť nejakú inú chorobu?

Syn má slabú imunitu a v posledných dvoch mesiacoch berie už štvrté antibiotiká. Jeho pediatrička nám povedala, že v prípade choroby mu už ďalšie antibiotiká predpísať nemôže.

Mohol sa syn nakaziť?

Ako by sa jeho prípadné ďalšie ochorenie malo riešiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

bohužiaľ Vás nepoteším, ale mohol. Antibiotiká sú totižto cielene predpísané na nejaký okruh baktérii. Bolesť hrdla najčastejšie spôsobí vírus, ktorým sa pri kontakte kvapôčkami z dýchacích ciest (oblizovanie hračiek, zdieľanie jedla, pusinky) mohol synček nakaziť.

Predpokladám, že vitamín C synčekovi dávate, ak nie siahnite napr. po preparáte Pediakid 22.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas