Môže hroziť u môjho ročného synčeka SUDEP?

Zodpovedané
21. nov 2022

Dobrý deň,

synček má 12 mesiacov, má epilepsiu a je na trojkombinácii antiepileptík. Boli sme v spánkovom laboratóriu a stanovili mu diagnózu, ktorá má vraj súvis s epilepsiou. Nepovedali mi presne o čo ide, ale nič iné ako to, že ide o SUDEP mi nenapadlo.

Pokiaľ ho nemôžem prebúdzať zo spánku, je to hroziaci SUDEP?

Ďakujem

Dobrý deň,

bohužiaľ, ja Vám neviem povedať o akú diagnózu môže ísť. Je to priamo v kompetencii neurológov, ktorí Vás vyšetrujú a vedia informácie.

Rozumiem, že neistota je stresujúca, preto by som sa určite hneď pýtala tam.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas