Môže mať 5-mesačný syn zápal priedušiek, aj keď nekašle?

Zodpovedané
22. mar 2023

Dobrý deň,

syn má 5 mesiacov a vo februári mal kašeľ, soplíky a bronchitídu. Strašne kašlal, vracal hlieny a chrčal. Boli sme s ním na pohotovosti. Teraz mu chrapčí len akoby v nose kvôli soplíku, ale odsať mu nejde. Keď vystrája, trošku sa zadýcha, ale nie až tak, ako keď bol zahlienený. Pískanie na hrudníku mu bolo počuť, len keď ho vyšetrila lekárka. Uchom to neregistrujem.

Nemôže mať znovu zápal priedušiek, aj keď nekašle?

Je potrebná ešte návšteva lekára?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak sa Vám synček nepozdáva, choďte k lekárke. Z toho, čo píšete mi ale nepríde, že by malo ísť o bronchitídu - teda zápal priedušiek. Skôr pôjde o nedoliečenú nádchu.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas