Môže to byť parazit?

Zodpovedané
5. apr 2020

Dobrý deň,

mojej dvojročnej dcére sa robí bez príčiny žihľavka. Tvoria sa jej pupence. Dnes ráno jej vznikli 2 svrbivé a predtým nič nejedla. Lekári príčinu nezistili.

Dala som ju na nočník (nočník v noci vždy vystriekam Detolom a ráno poriadne vysprchujem), nočník bol čistý a nič v ňom nebolo. Keď som ju dala dole z nočníka bolo v ňom toto - viď foto. Nehýbalo sa to.

Môže sa objaviť parazit aj bez prítomnosti stolice?

Objavuje sa to tak trikrát do mesiaca. Parazity v stolici boli vyšetrované a boli negatívne.

Čo nám odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

parazit môže byť aj bez prítomnosti stolice. Pri objavení sa 3x mesačne nie je nad čím uvažovať a treba dcérku preliečiť.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas