Môže zahlienenie u 3-mesačného bábätka spôsobovať suchý vzduch?

Zodpovedané
5. feb 2023

Dobrý deň,

moja 3-mesačná dcéra je už vyše týždňa stále nadránom zahlienená a "chrapčí". Soplík nemá. Musím jej však odsávať nos, pretože steká dole a vykašliava. Hlieny sú biele, trochu penivé. Doktorka odporučila podávať Libenar, čo aj robím a pridávam ešte Nasivin. Počas dňa je úplne v pohode, problém je len v noci a ráno.

Môže mať tieto problémy kvôli suchému vzduchu v príbytku?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, je to možné. Preto odporúčam nekúriť v izbe na spánok (aby bola teplota okolo 20°C). Ak kúrite, tak vzduch aktívne zvlhčovať.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas