Môžem dávať dieťaťu naraz Gastrotuss sirup a Nutriton?

Zodpovedané
4. máj 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom dcérky, ktorá síce nezvracia, ale plače a pučí sa pri dojčení. Vidno ako sa jej vracia mlieko hore a páli ju to. Veľakrát ju aj napína.

Nutriton jej síce pomáha nezvraciať mlieko, ale tá kyslosť jej ide hore a z toho je hrozné nepokojná a napína ju. Budí sa zo spánku a prehĺta. Bublinkujú jej slinky a tak si myslím, že na to skôr zaberie Gastrotuss.

Môžem používať Gastrotuss sirup aj Nutriton dokopy?

Ak áno, aké je dávkovanie?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, môžete pokojne dávať obe.

Nutriton klasicky pred každým kŕmením a Gatsrotuss baby 5 ml po jedle, pred spinkaním (ak má viac ako 5 kg, inak 3 ml).

Veľmi dôležité sú režimové opatrenia. Po kŕmení dobre odgrgnúť, s dcérkou nenatriasať, nehompáľať. Aby bola na rukách vo vertikálnej polohe aj 30 minút po kŕmení, resp do postieľky dávať s klinovým matracom ,alebo vydvihnúť nohy postele do 30 stupňového uhla (na tej strane kde má dcérka hlavičku).

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas