Môžu mať moje deti premnoženú pleseň v tele?

Zodpovedané
9. dec 2021

Dobrý deň,

mám dve deti a mám pocit, že obe majú mykózu. A to nie len na nechtoch. Dcére odpadol jeden necht na ruke sám od seba, druhý na nohe už tak isto odpadáva a ďalší necht na nohe má zhrubnutý. Syn má na nohe tak isto zhrubnutý a trošku zožltnutý necht. Začali sa mu robiť na chrbte a brušku malé červené fliačiky. Ak by som ich rátala, tak by ich bolo možno 50. Na fľaky zabral Imazol krém.

Môže to byť mykóza?

Môžu mať moje deti premnoženú pleseň v tele?

Bolo by dobré, aby užívali antimykotiká?

Ďakujem

Dobrý deň,

je určite vhodné, aby ste s deťmi išli na kožné. Pokiaľ sú mykotické prejavy na viacerých miestach na tele, zrejme sa nevyhnete celkovej liečbe antimykotikami. To zhodnotí kožný lekár podľa nálezu.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas