Môžu nás stíhať, keď nepôjdeme s dcérou na kontrolu v 6. mesiaci?

Zodpovedané
10. júl 2019

Dobrý deň,

s dcérkou som bola na rizikovom a teraz na obyčajnej kontrole na odporučenie z pôrodnice v 3. mesiaci.

Lekárka povedala, že dcéra je zdravá a všetko je v poriadku. Objednala nás na ďalšiu kontrolu v 6. mesiaci. Lekárka je od nás 50 km. S manželom sme sa rozhodli, že tam už nepôjdeme.

Naša obvodná lekárka ju kontroluje viac. Kontrolovala jej aj cukor a ten už má v poriadku.

Môžu nás nejako postihnúť, keď nepôjdeme s dcérou na kontrolu?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

právne Vás postihnúť zrejme nemôžu, ale pokiaľ je tak doporučené, riadila by som sa tým - nakoľko tú kontrolu určili, asi je potrebná.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas