Predpôrodné kontroly - nemocnica verzus obvodný gynekológ

jvszuzka
2. okt 2015

Dobrý deň, prosím o radu - v 35.týždni som sa v poradni pýtala svojho lekára, či už mám začať chodiť na kontroly do pôrodnice - povedal, že od 36.týždňa už môžem. Sestrička mi povedala, že má prísť do poradne o dva týždne a že mi už lekár urobí aj kultiváciu, ktorá sa robí v 38.týždni...v nemocnici ma objednali a pri prvej návšteve mi urobili monitor a vyšettrenie a sestrička povedala, že už mám chodiť na kontroly výlučne k nim. kamarátka bola včera u nášho spoločného gynekológa a setrsička povedala, že mám prísť aj do poradne, že napr.kultiváciu mi v nemocnici neurobia...tak teraz neviem - nemám problém ísť tam aj tam, len aby s tým nemala problém poisťovňa...akú máte skúsenosť ? ďakujem.

eeffka
2. okt 2015

@jvszuzka obidva razy ma na posledne 4t pred porodom moj gynekolog vyradil a chodila som uz len do porodnice , a aj keby ma hocilen pichlo v boku mala som chodit uz len na centr.prijem porodnice

seahorse27
2. okt 2015

Podla mna by sa to takto riesit nemalo - bud budes chodit k tvojmu gyn. alebo do nemocnice...to som este nepocula, ze jeden ukon sa robi tam a druhy tam...treba sa opytat priamo v nemocnici, ako to je. Okrem toho si myslim, ze robit kultivaciu (ak je to na streptokoka) v 38.tt je dost neskoro.

jvszuzka
autor
2. okt 2015

@eeffka Dakujem, ja som zasa pri prvych dvoch detoch chodila subezne aj-aj, hoci mi to tiez pride absurdne...

jvszuzka
autor
2. okt 2015

@seahorse Dakujem, ja som zasa pri prvych dvoch detoch chodila subezne aj-aj, hoci mi to tiez pride absurdne...