Musí syn užívať antibiotiká, keď má CRP 8 a zistenú E.coli?

Zodpovedané
20. sep 2019

Dobrý večer,

môj 7 mesačný syn mal pred týždňom horúčku do 39°C a boli sme u lekárky. CRP mal 8. Po troch dňoch teploty prešli a dnes mi lekárka volala, že syn má v moči baktérií E.coli. Predpísala mu ATB. Pred mesiacom bral ATB na angínu.

Musí syn užívať antibiotiká, keď má CRP 8?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

ak má CRP negatívne, ja by som zopakovala odber moču. Musí to byť stredným prúd moču po dobrom umytí genitálu. Odber musí byť sterilný. Antibiotiká by som synčekovi nepredpisovala.

Neviem však všetky súvislosti, ktoré viedli Vašu pani doktorku k predpisu liekov, preto sa jej možno priamo opýtajte prečo antibiotiká indikovala.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas