Nie je vek 8 rokov priskoro na vznik akné?

Zodpovedané
14. feb 2023

Dobrý deň,

môjmu 8-ročnému synovi začalo na tváričke vznikať akné - vyrážky. Manžel mal dosť problematickú pleť v období puberty, ale 8 rokov sa mi zdá veľmi skoro.

Treba to riešiť s lekárom?

Aká je ideálna pleťová voda?

Ďakujem

Dobrý deň,

u chlapčeka by bola puberta vo veku 8 rokov ešte príliš skoro a bolo by nutné prešetrenie, či nejde o predčasnú pubertu.

Vznik vyrážok však môže súvisieť s prehrievaním, používaním nesprávnej kozmetiky, či s niečím iným. K tomu by som už asi prizvala kožného lekára.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas