Od akého veku je potrebné sťahovať predkožku?

Zodpovedané
15. aug 2022

Dobrý deň,

mám syna a riešime sťahovanie predkožky.

Od akého veku je potrebné sťahovať predkožku?

Ďakujem

Dobrý deň,

v podstate sa väčšinou začína okolo 1. roka, kedy "mizne" fyziologické zúženie predkožky. Vtedy začína chlapcom povoľovať svojvoľne a teda čo-to sa začne dať sťahovať.

Postupnými erekciami a rastom sa predkožka samovoľne uvoľňuje a ide stiahnuť viac a viac. Je to proces dlhodobý a pozvoľný. Rodič je iba asistentom, nemá nad tým "moc". Malo by to ísť samo.

Niektorým deťom to ide aj skôr pred 1. rokom. Vtedy rodič môže pokojne tak robiť toľko, čo to "dá".

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas