Odtrhnutá predkožka zo žaluďa u 32 mesačného syna. Máme ísť k lekárke?

Zodpovedané
29. mar 2021

Dobrý deň,

dnes ráno keď som dala 32 mesačnému synovi dole plienočku po nočnom spánku. Jemne som mu stiahla predkožku a sa mu trošku oddelila od žaluďa. Vôbec som nepotiahla, išlo to úplne samo. Vyzeralo to v poriadku, žiadna krv a ani sa nesťažoval. No na obed, keď bol vonku a mal plienočku sa začal sťažovať, že ho to bolí, resp. štípe. Nechcel si to dať ani pozrieť. Bojí sa aj cikať. Teraz to má úplne červené.

Čo mu môžem na to dať?

Ako mu pomôcť, aby ho to nebolo a prestalo to červenať?

Má červený kus tej oddelenej kožky a aj ten kus na žaľudi, ale nieje to opuchnuté.

Máme s tým ísť k lekárke?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

áno, odporúčam návštevu lekára. Doma asi viete iba kúpele v repíku, ale je treba aj nejakú masť. Podľa nálezu, možno dôjde aj k zápalu, takže treba, aby to videl lekár.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas