Ovčie kiahne či štípance?

Zodpovedané
12. júl 2022

Dobrý deň prajem,

synovi sa pred pár dňami objavili drobné vyrážky na nohách, myslela som, že sú to štípance. Teraz má zopár vyrážok aj na trupe, rukách. Horúčku nemal, za posledný týždeň 3 x som mu namerala teplotu 37.4 °C. Občas kýcha, má častejšie stolicu - nie je riedka, náladu má dobrú.
Naša lekárka je na dovolenke, zastupujúci lekár vypísal Fenistil kvapky (nevidel ho, dovolala som sa mu po tom, čo som malého ukázala známej - farmaceutka, ona nám povedala, že asi to budú kiahne).

Stále neviem, či sú to vyrážky, alebo sú len štípance, lebo aj na mojej nohe sa objavilo zopár takých vyrážok, kiahne som prekonala v detstve.

Ďakujem za Vašu odpoveď!

Dobrý deň,

priklonila by som sa ku kiahňam - foťte ale nález opakovane - aby bolo vidno ako sa vyvíjal, prípadne dobre skontrolujte hlavu aj vlasatú časť a zapamätajte si či boli vyrážky aj tam - toto potom následne ukážte dr. Pri kiahnach sa vyrážky plnia tekutinou a prasknú. Pri nezrovnalostiach sa dá po čase spraviť protilátkový test. Nateraz samozrejme dieťa izolujte.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas