Potrebuje dcéra kontrolný výter po salmonelóze?

Zodpovedané
6. sep 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom mojej 9 ročnej dcéry, ktorá mala v auguste 4 dni hnačku, vracala a mala teplotu do 39°C. Potom to ustúpilo. Hnačka bola 2 dni zelená.

Ja som mala z výteru zistenú salmonelu. Dcére doktorka výter nespravila. Myslím si, že ju má aj ona, keďže mala rovnaké príznaky. Zastupujúca lekárka mi povedala, že sa tým nemusím trápiť. Keď ustúpili problémy a keď nepracujem v potravinárstve, tak nie sú potrebné ani kontrolné výtery. Po skončení dovolenky som volala mojej lekárke, ku ktorej mám prísť na kontrolný výter.

S dcérou som bola doma dva týždne. Stále máme ľahšiu diétu, sme bez mlieka, užívame probiotiká, nejeme nič mastné a vyprážané.

Dcéra chodí do školy, ja do práce.

Po akej dobe môže ísť dcéra do bazéna?

Nepotrebuje dcéra kontrolný výter?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

dcérka kontrolný výter nepotrebuje. Ak nemá žiadne symptómy, do bazéna ísť môže aj hneď.

Salmonella sa u detí nepreliečuje antibiotikami.

Takže aj keby ju vtedy mala, tak mala liečbu nastavenú správne - diéta + probiotiká+ niečo od hnačky.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas