Prečo je môj 16-mesačný syn tak často chorý?

Zodpovedané
12. dec 2022

Dobrý deň,

môj 16-mesačný syn je stále chorý. Už od leta má veľmi často nádchy, sople, kašeľ a nedávno prekonal zápal priedušiek. Po 2 týždňoch od užívania antibiotík mu zase tečú sople. Zuby mu aktuálne nerastú žiadne.

Podávam mu vitamíny C, D. Papá všetko, aj zeleninu a ovocie, má veľmi pestrý jedálniček. Von chodievame a aj spáva v kočíku na vzduchu. Obliekam ho primerane.

Prečo je tak často chorý?

Ako mu zlepšiť imunitu?

Ďakujem

Dobrý deň,

neviem,či navštevuje kolektív, či má staršieho súrodenca, ktorý by ho mohol nakaziť.

Imunita sa nedá nejako extra "zlepšiť". Postupne dozrieva, trénuje sa, vyzrieva. Treba dbať na pestrú stravu, dostatok pohybu a spánku, otužovanie v rámci možností, vetranie priestorov, dobrú hygienu rúk, očkovať.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas