Prečo má 7 mesačná dcérka suchú kožu za uškom?

Zodpovedané
30. jan 2020

Dobrý deň,

cez víkend som si všimla, že 7 mesačná dcéra má za uškom suchú kožu. Neriešila som to. Dnes som sa na to zapozerala a nepáči sa mi. Skúsila som jej kúsok poškrabať, zišla dolu taká stvrdnutá vrstva. Až do živého.

Dala som jej dolu náušnicu a suché mala aj v dierke. Na druhom ušku nemá nič.

Čo by to mohlo byt, ako jej pomôcť?

Náušnice má od narodenia a problém nemala. Červený lalok má od toho, že ako som jej chytala uško a snažila odfotiť. Inak ho nemala červené.

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

mastite to zopár dní Bepantenom. Malo by to pomôcť.

Prípadne O-framykoin ak nezaberie.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas