Prečo mal syn po zjedení špaldovej kaše červené fľaky okolo úst?

Zodpovedané
7. máj 2019

Dobrý deň,

môj syn má 6 mesiacov a včera večer som mu dala Alnatura špaldovú kašu robenú s vodou, keďže je stále plne kojený. Okolo pusinky a na miestach, kde si kašu rúčkami rozotrel mal červené fľaky. Tie mu do dvoch hodín zmizli. Bolesti bruška nemal a stolicu mal normálnu.

Znamenajú červené fľaky alergiu na lepok, alebo je to normálna reakcia?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

u synčeka ide iba o reakciu kože po kontakte s danou kašou. Kožu umývajte čistou vodou.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas