Prečo môj ročný syn tak často vracia?

Zodpovedané
15. jan 2023

Dobrý deň,

môj ročný syn má reflux od 6. týždňa života, doteraz vracia. Nie prúdom, ale veľmi často. Sú také dni, keď nevracia. Je ich však menej. Často tiež počujem, ako sa mu "ugrcne", ale preglgne to. Chodíme aj na plávanie a tam tiež veľmi často vracia. Prezliekam ho niekedy aj 5x za deň. Je to veľmi nepríjemné a už som z toho zúfalá.

Je to normálne?

Ďakujem

Dobrý deň,

bohužiaľ, neviem Vám cez internet toho moc povedať. Dieťa je potrebné vyšetriť, zamerať sa na vylúčenie niečoho iného. Najmä alergiu na bielkovinu kravského mlieka. Ďalej ako priberá, aký má režim v strave...

Treba konzultovať s pediatrom.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas